Amikor az első weboldalam elindult, még semmit sem tudtam a SEO-ról vagy a Google találati helyezésről, az algoritmusokról, ez még annyira a hőskorban volt, hogy még teljesen mások voltak a találati helyezés szempontjai is. Bevallom őszintén, annyira nem értettem a dolgokhoz, hogy beírtam a keresőbe a kulcsszavamat, és nagyon örültem, hogy ott vagyok az első helyek egyikén. Persze dehogyis voltam én az első helyeken, egy frissen indított weboldallal, nulla szakmai tudással.
Sajnos azt is el kell mondanom, hogy még ma is találkozom olyan vállalkozókkal, akik ehhez hasonló módszerrel „ellenőrzik” a helyezésüket. Mit sem tudva mondjuk arról, hogy lokálisan más-más találat jelenik meg a keresőknek, vagy a Google arra is odafigyel, ha te sokszor kattintottál egy-egy találatra, akkor azt neked előrébb fogja megmutatni, de mások nem feltétlen látják ugyan így.
Google helyezés ellenőrzés hatékonyan
Azt tisztáznunk kell, hogy a helyezés folyamatosan változik. Egyre-másra jelennek meg az algoritmusok, a módosítások, a technika fejlődésével az is alakul, milyen részletek alapján rangsorolja a kereső a weboldalakat.
Valamint az sem mindegy, hogy milyen intervallumban nézzük meg a helyezésünket. A legegyszerűbb eszköz (és ingyenes is) a Google Search Console. Ha például olyan kulcsszavaink vannak, amire időszakosan keresnek az emberek, akkor csalóka lehet az utolsó 3 hónapot nézni. Mondjuk, ha sícipőt árulunk és épp nyár közepe van, válasszunk inkább 12 havi vagy 16 havi kimutatást.
Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy nem elég egy kulcsszóra elől lennünk, több 10, de inkább több száz kulcsszóra van szükségünk ahhoz, hogy a weboldalunkra sokan kattintsanak.
A találati lista helyezésünket ezeknek a kulcsszavaknak a segítségével javíthatjuk. Persze, ha valóban professzionális módon akarunk eljárni, érdemes SEO szakemberekhez fordulnunk, akik kimondottan erre fejlesztett programok segítségével nemcsak a mi weboldalunkat, de a konkurenciáink honlapjait is elemzik.
Top 10 weblapok: Honlap optimalizálás Első oldalra, első helyre kerülés a Google keresőben Egy céges honlap vagy webáruház úgy szerezhet TOP 10 / TOP 5 / TOP 1 pozíciót, és úgy tarthatja meg ezt a helyezést a Google keresőben az organikus (azaz nem fizetett, nem hirdetett) találatok között, ha eleget tesz a webtartalmakkal szemben támasztott … Olvass tovább
A magyar fővárosban a számítástechnikai szolgáltatások széles kínálatán belül számos helyen működik szakszerű ellátást biztosító Apple laptop szerviz, ez utóbbiak egy része márkafüggetlen javítóműhely, így más márkájú laptopokkal is foglalkoznak, de akadnak garanciás munkát végző márkaszervizek is, amelyekben kifejezetten garanciás Apple notebook javítás folyik a jótállási kondícióknak megfelelőe. Cikkünk alján mindkét típusból ajánlunk egyet-egyet kattintható link formájában, előtte azonban néhány gondolat a sokak által magasra értékelt brendről.
Az Apple márka presztízs vagy sznobéria?
Sokan fogadtak márkahűséget ennek a világcégnek, és esküsznek, hogy a Macintosh számítógép, az Apple laptop és az iPhone okostelefon a legjobb a világon. Mások ezt vitatják. Szerintük a márka presztízsét marketingfogásokkal emelték méltatlanul magasra. Kétségtelen – mondják -, hogy a gépeik kiváló minőségűek, de az áruk nem annyival magasabb, mint amennyivel jobbak hasonló kategóriájú más márkájú modelleknél – hanem sokkal többel. Aránytalan, ha egy erős, jó felszereltségű középkategóriájú Asus, Dell vagy Lenovo elérhető 300-400 eFt-os áron, akkor egy Apple laptop 800.000 legyen. Meglehet, hogy megbízhatóbb, tartósabb, de kétszer annyit mégsem ér. A többletértéket nem a gép tudása, hanem a márka presztízse adja. Azt a hiányos almát kell megfizetni ott a notebook fedelén. Ha azonban csak a brend miatt fizetünk többet, akkor sznobok vagyunk, nem pedig tudatos felhasználok.
Az érvek és ellenérvek hosszan sorolhatók, a márka elkötelezettjei állítják, hogy Apple gépen dolgozni egy más minőséget jelent, de az is lehet, hogy csak környezetük bámulatát kívánják kiváltani. Bárhogy is, a cégnek az elmúlt években több olyan nagy dobása is volt, amellyel beírták magukat a számítástechnika történetébe.
Apple Macintosh
Az Apple vállalat nagy harcot vívott az 1980-as években az akkor világelsőnek számító IBM-mel a PC-piac uralásáért. Steve Jobs cégalapító nem titkolt célja volt, hogy a Macintosh komputer mint termék valóra váltsa mindazt, amit egy felhasználó elvár a személyi számítógépétől, legyen megnyerő a grafikus felhasználói interfész, könnyű használatot biztosítson egér, halk és puha legyen a billentyűzet, tetszetős dizájn, valamint összképében is barátságos, szerethető legyen a megjelenés. Azonban sokáig hiábavaló volt minden nemes törekvés, az aránytalanul magas előállítási és belekerülési költségek miatt a Macintosh jó ideig csupán sereghajtó maradhatott az IBM mamutcég mögött. Cserébe viszont örökre lefektette az ember-gép interakció alapjait, aminek lényege a felhasználó központba állítása és igényinek kiszolgálása volt.
Apple iPod – Apple iPhone – Apple iPad
Valójában a radikális áttörést a cég nem a PC-k területén érte el. Legendássá vált MP3 lejátszója, az Apple iPod inspirálta a CD-hez oly sokáig makacsul ragaszkodó zenehallgató társadalom többségét a formátum- és eszközváltásra. Az övtáskaként hordott CD és DVD lejátszókat múzeumba űzte az MP3 player. Szintén tény, hogy a cégnek köszönhetjük az iTunes Store megjelenését is, ami a világ egyik legnagyobb médiatartalom-terjesztővé nőtte ki magát. Az iPodok álltal lejátszott zenék mellett nőttek fel a Z generáció tagjai, akik kedvenc zenelejátszójukat használva később beszereztek egy MacBookot, iPhone-t, iPadet – így lett az Apple-t az egyik legsikeresebb hardvergyártóvá. De ne szaladjunk előre.
Emlékezzünk csak vissza: 2007-ben jártunk, amikor az Apple Inc. valami nagy bejelentésre készült. Találgathattunk. Aztán Steve Jobs teátrális mozdulattal a színpadra lépett, és lerántotta a leplet az iPhone-ról. Komplett komputer, amely elfér a zsebben! Minderre képes, amire a nyomógombos társai – de egészen más a feelingje.
Ám voltak fanyalgók. Steve Ballmer, a Microsoft akkori vezetője nyilatkozta például ezt nyilatkozta az első iPhone-ról:
500 dollárba kerül! Ez itt a legdrágább telefon a világon. Ráadásul az üzletemberek számára teljesen haszontalan, hiszen nincsen billentyűzete, ami pedig az elektronikus levelezéshez nélkülözhetetlen. Mi egymillió mobiltelefont adunk el évente, ők egyet sem. … Az Apple piacnak legfeljebb 2-3 %-át lesz képes megkaparintani.
A valóság alaposan rácáfolt a nagy konkurens jóslatára, hiszen kétségtelen: az iPhone a világcég mindmáig legsikeresebb terméke. Nemcsak úttörője lett az okostelefonok fejlődésének, hanem a tabletek és más okoseszközök előtt is megnyitotta a gyors fejlődés útját. 2010-ben aztán debütált az első Apple iPad – az eredeti koncepció szerint ez a táblagép valahol az iPhone és a MacBook között helyezkedett el és akkor valószínűnek látszott, hogy mindkettőt háttérbe szoríthatja. Nem így lett. Mára a tabletek részesedése az eladási forgalomban az utóbbi években alig nőtt, inkább stagnált, míg a laptopoké és okostelefonoké meg-megugrik. Érthető, hogy a a profitra törő vállalat figyelme is a hordozható számítógépek területén inkább a noteszgépekre tevődött át.
Afelől azonban ne legyen kétségünk, hogy az Apple még tartogat számunkra meglepetéseket.