Használt laptop – miért jó választás?

Használt laptop vásárlása Budapesten Környezettudatos vásárló döntése a használt notebook Nem csupán anyagi megfontolás vezérelheti a vásárlót, ha használt laptop vásárlása mellett dönt. A használt műszaki termékek megvásárlása ugyanis nemcsak racionálisan takarékos megoldás, hanem egyben környezetkímélő választás. A mindig új és újabb számítástechnikai eszközök vásárlásának igénye ugyanis aránytalanul gerjeszti az újratermelést, ami csak áttételesen szolgálja … Olvass tovább

Legjobb laptop márkák 2018

A legjobb laptop márkák 2018-ban Mint ismeretes, a Laptop Mag szakmai magazin alapos elemzés után minden évben közzéteszi az aktuálisan legjobb laptop márkák rangsorát.  Az értékelés során 2017-ben hat szempont szerint választották ki a legjobb laptop márkákat (<<lásd a tavalyi listát), az idén a pontozás öt szempont szerint történt. Éspedig: 1. Szakmai és felhasználói vélemények; 2.  … Olvass tovább

Laptop vásárlási szempontok

Az örök kérdés: Milyen laptopot vegyek? csak akkor válaszolható meg felelősen, ha előre tisztázzuk a szempontokat. Érdemes mérlegelni a választást a laptopmárkák, gyártók között illetve a teljesítmény és méret alapján Azonban mindenképpen felmerülnek további szempontok is. Lássunk néhányat. A laptop mobilitása, hordozhatósága A hordozhatóságot illetően a vékonyság az a paraméter, amelyre sokan buknak, de ennél … Olvass tovább

Legjobb laptop márkák

<< lásd a 2018-as legjobb márkákat is. A rangos laptopmag.com szakmai portál szerint

a legjobb laptop márkák 2017-ben

erősorrendben ezek voltak: 1. Lenovo, 2. Asus, 3. Dell, 4. HP, 5. Acer, 6. Apple, 7. MSI., 8. Razer, 9. Samsung, 10. Microsoft. Az értékelés 6 szempont szerint történt és az eredmény a 100-as skálán így fest:

A 10 legjobb laptop márka 2017-ben a LAPTOPMAG szerint

A magazin röviden jellemezte az egyes notebook gyártó cégek, brendek jellemzőit és ismertette az értékelési szempontokat is. A kissé száraz leírást igyekeztünk stilárisan feldobni, lásd alább.

Megjegyzendő, hogy 2013-tól ez évig az Apple vezette a legjobb laptopmárkák rangsorát.

A 10 legjobb notebook típus

A szakmai számítástechnikai magazin szerint ha laptopot vásárolsz, a márka annyira fontos, mint a szemüveg és a funkciók.

Éppen ezért finnyás ízléssel értékeljük minden évben a legjobb notebook gyártókat, és bosszantásul közzétesszük a legjobb és legrosszabb laptop márkáink rangsorát. A 2017-es évre a Lenovo kiütötte az Apple-t a hosszútávra kibérelt pozíciójától. Az Asus és a Dell a második-harmadik helyet foglalták el a dobogón.

A győztesek, a vesztesek és a vevők kiválasztásához értékeltük a 10 legnagyobb laptopmárkát: melyek a legjobb minőségű termékek, a legmodernebb innovációk, a hasznos szerviztámogatások, a finom formatervezés és az erős értékkínálat alapján. A szerény visszajelzések és a drága termékek miatt az Apple lecsúszott csupasz fenékkel a szálkás csúszdán a megalázó hatodik helyre.

A Lenovo az első helyre ugrott, mint a megijesztett kenguru, az úttörő technológiák és a nagymértékben javított ügyfélszolgálat okán. Az Asus a második, köszönhetően a tékozló marketingnek és az akkumulátorok jó ár-érték arányának. A Dell kiemelkedő prémium laptop töltői és hasznos garanciális lefedettségének köszönhetően a harmadik helyet foglalta el.

Top 10 laptop márka 2017

A szakmai vélemények, a formatervezés és megjelenés, a szervizi és technikai háttér, az innovatív jelleg, az ár-érték arány és a kínálat nagysága valamint a garanciaidő hosszúsága alapján a legjobb brendek a laptopgyártásban ezek voltak.

1. Lenovo (90/100)

Amikor a csekkolt laptopok 58 százaléka 4-es vagy annál jobb osztályzatot kap a kockaiskolában, akkor nagyszerű évet zár az egyetemi processzor is. A Lenovo lenyűgözte a tesztelő görög filozófusokat laptopjaival, mert ezek eposzba illő akkumulátor-élettartammal rendelkeznek (három különböző ThinkPads több mint 17 órát csüggött a hálón töltés nélkül), és olyan gyönyörű mintpáldányok, mint a Yoga 910 előlap nélküli képernyője csupa innovatív funkciókkal működik, mint például a Halo billentyűzet a jóga könyvben. A vállalat hasznos négy delegált pingvinnel segítséget nyújtott a teszteléshez is.

2. Asus (86/100)

asus laptop töltő
Asus Zenbook 3 Deluxe top laptop

Ha a legjobb minőséget és funkciókat keresed a legkevesebb pénzért, ne lépj tovább az Asusnál. A cég fantasztikus feladata az innovációs boríték megtömése prémiumosztásnál és hogy egy csúcsminőségű, vízhűtéses játékszerkezettel megadományozhassák a szemmel láthatón dizájn-hipszter gamer-mániásokat, akik dobnak egy hátast olyasmitől, mint például a királyi kék és császári arany alumínium alváz a ZenBook 3-on. >> Ajánlat >> A legjobb gyári Asus akkuk Budapesten

3. Dell (83/100)

A Dell rendkívül lenyűgöző laptopokkal rendelkezik. Közülük a Dell XPS 13 a mi kedvenc notebookunk, ezt a laptop választás során tesztelt Alienware játékautomatika határozta meg. A cég idén az OLED képernyőt kínáló Alienware 13-mal és a szupergyors XPS 13 esetében 2-az-1-ben fejlesztettek ki, a józan ész határáig tolva ki a design és a funkcionalitás határait. A Dell emellett erős gyári garanciát is kínál zsenge jótállással fűszerezve. >> Ajánlat >> A legjobb gyári Dell akkumulátorok budapesti szervizből

4. Hewlett Packard (82/100)

Laptopjainak minőségi mutatói szerint jobb helyezést is érdemelhetne, a HP ötvözi a komplex funkciók ellátására alkalmas felépítést és az elegáns dizájnt néhány nagy Ultrabook-nál. Ezeknél és az erős garanciális lefedettsége is erény. De hiányzik a pörgés, az újítás – a Z generáció szemében a cég és laptopjai kissé unalmasak.

5. Acer (78/100)

Az Acer a vékonypénzűek kedvence. Mint populista politikusok az egymondatos üzeneteket, úgy prezentálja a megfizethető laptopok széles választékát. Történik ez a PC-gyártók odaadó támogatásával. A közepes minősítést kapott notebookjaival mégis ugyanannyi pontszámot szerzett, mint az Apple a méregdrága szuperlaptopjaival.

6. Apple (78/100)

A vállalat MacBook-jei vékonyak, nagy teljesítményűek és jól felépítettek, de egy halom pénz kell a beszerzésükhöz. Az alkatrészellátás és a szerviz háttér is méregdrága, ezért az Apple hordozható számítógépei nem mezei felhasználók számára valók akkor sem, ha a vállalatnak a laptoptulajdonosok felé írányuló technikai támogatása széleskörű támogatási és jótállási konstrukció nyújtotta lehetőségek is kiválóak. Van olyan szakmai blog, amely szerint továbbra is az Apple a legjobb laptop márka, felmagasztalja a MacBook Air és MacBook Pro noteszgépeket. Az Asus és a Dell ott is TOP3.

7. MSI (76/100)

Az MSI széles választékát kínálja a játék laptopoknak. A nagy teljesítményű gépek felszerelése: többmagos gyors processzor, bővített operatív memória, felturbózott videokártya, és persze a virtuális világba látó szemüveg. A laptop gyártó erős az innovatív funkciók terén. Technikai támogatása, szervizháttere azonban a legrosszabbak közé tartozik azok közül, amelyeket a szakportál munkatársai teszteltek.

8. Razer (73/100)

A legjobb és legrosszabb laptopmárkák értékelésében ebben az évben először került a Razer a top10-be, mivel letett a viaszosvászonnal borított konyhaasztalra egy csomó kiváló minőségű játékgépet és Ultrabookot. A vállalat termékei erősek, megbízhatóak, a teljesítmény ismeretében az ár-érték arány kiemelkedő, viszont a cég által biztosított garanciák rövid távúak, így a szavatosság miatt lett gyenge a besorolás a rangsorban.

9. Samsung (68/100)

A cég néhány innovatív Chromebook gyártásával hívta fel magára a figyelmet, de a kis méretű laptopok nagy része olyan, mint a csúcsminőség mint cél felé felé vezető az út közepén készült volna. A vállalat technikai támogatási erőforrásai meglehetősen kiábrándítóak.

10. Microsoft (66/100)

microsoft transformer laptop
Surface Book with Performance Base laptop-tablet

Nem túl hízelgő a legnagyobb multi számára a seregható pozíciója. A Microsoft a legalacsonyabb szintre került a TOP10-ben, mivel a tesztelési időszak alatt sem a cég nem újult meg, sem új termékeket nem villantott. Az egyetlen új laptop volt a Surface Book with Performance Base elnevezésű transzformer laptop, amely a saját kategóriájában a legjobbak közé tartozik, a tablet és laptop funció közti váltás kényelmes és az érintőképernyő kihasználhatósága is kiváló – ám egyetlen jól sikerült készülék nem elég a dicsőséghez még Bill Gates cége számára sem. Kicsit azért fáj a szívünk a rossz szereplés miatt.

A legjobb laptopmárkák értékelési szempontjai

Szakmai és felhasználói vélemények (35 pont): A márkaértékelés legfontosabb szempontja a termékek minősége, amely a visszajelzések alapján mérhető fel. A vállalati vélemények kategória-pontszámának meghatározásához a teszt végzői – ki gondolta volna! – mindegyik márkához átlagolták a laptopok átlagát és eközben az átlagértéket egy 35 pontos skálához kalibrálták, majd hozzáadtak a 0,5 pontos bónuszt, amely a portál egyes szerkesztőinek magánvéleményét tükrözte

Design – Tervezés – Kivitelezés (15 pont): a pontozók feltétlenül és minden körülmények között figyelembe vették és megítélték a noteszgép látványelemeit: fedőlap, oldalak, fedél, keret, bázis. Bár nem létezik két egyforma noteszgép, mindegyik márka és típus olyan tervezési nyelvvel rendelkezik, amely felismerhető termékvonalak megjelenésével jár

Szerviz támogatás – Technikai támogatás (20 pont): Laptop vásárlásakor szeretné tudni, hogy a gyártó a számítógépe mögött áll-e haptákban, és segít a műszaki problémák megoldásában azzal, hogy jól ellátott márkaszervizeket tart fenn, ezen felül biztosítja nemcsak az alkatrészellátást, hanem a drájverekhez szükséges szoftverek is letölthetők a cégtermékek webáruházában. Ezt a pontszámot a szakmai zsűri többek között az évente megrendezésre kerülő Tech Support Showdown értékelések eredményeit figyelembe állapította meg.

Innováció (10 pont): A laptop piaca gyorsan mozog, de ha te ebben a folyamatban egy helyben állsz, akkor nem jutsz tovább. Ezt már Cecil M. Joepardy is megmondta, midőn csónakkal próbált átkelni a sivatagon. Az innováció kategóriában olyan pontokat ítéltek oda, amelyek azt is jelezték, hogy a technikai-technológiai fejlesztéseken és újításokon kívül a márka képes új piacok megszerzésére, valamint kockázatvállalásra.

Ár-Érték arány és választék (15 pont): Hány különböző vásárló érkezik a gyártóhoz, milyen a termék marketing-bummja, vannak-e a bónuszok – és persze mekkora a választék horizontja és vertikuma? Ebben a kategóriában azok a brendek arattak, amelyek sok típussal szerepelnek a laptoppiacon, és az egyes típusokon belül az alacsonyabb kategóriájú modellektől a csúcsgépekig több fokozat közül választhat a vásárló. Nem díjazták az agresszív árképzést…

Garancia – szavatosság – jótállás (5 pont): Ha valami baj van a laptopoddal, mennyire könnyű lesz a javíttatást garanciálisan elvégeztetni? A legtöbb vállalat szabványos egyéves garanciát vállal; de egyesek megfizettetik a luxushajózásért, amikor termékeik a márkaszerviztől a gyárig utazgatnak. Ha a vállalatok többlet garanciákkal léptek elő, az külön pontokat ért.


Olvass tovább

A laptop mérete és teljesítménye

Hogyan válasszunk laptopot? – III. rész < < II. rész: Laptop választás márkák, gyártók szerint Méret kiválasztása – hogy nézzen ki a notebook? Mint minden használati tárgyra, a notebookokra is jellemző: az a fontos, hogy nekünk tetsszen. Azt tartsuk szem előtt, hogyha olyan készüléket választunk, amely első ránézésre nem tetszik, vásárlás után ezen már nem … Olvass tovább

Laptop választás gyártók szerint

laptop gyártók - notebook márkák

Hogyan válasszunk laptopot? – II. rész < < I. rész: Milyen laptopot vegyek? – notebook-választás típus szerint A legnagyobb laptopgyártók mindegyikét nem vesszük sorra, de néhány olyan céggel és márkanévvel érdemes megismerkedni, amelyek notebookjai a legnépszerűbbek. A laptop választás gyártók és brendek szerint azonban csak alapos ismeretek birtokában ajánlatos, így érdemes egyrészt a termékek honlapján, … Olvass tovább

Milyen laptopot vegyek?

milyen laptopot válasszak munkához, játékhoz?

Hogyan válasszunk laptopot? – I. rész

>> II. rész: Laptop választás gyártók szerint >>

milyen laptopot vegyek - választás
A vásárlás során a laptop kiválasztása több évre kihatóan meghatározhatja munkánk minőségét

A hordozható számítógépek jelenlegi piaca olyan hatalmas, hogy akik szakértőnek tartják magukat ezen a területen, még azok is könnyen eltévednek a számtalan modell és típus között. Ennél sokkal nehezebb helyzetben vannak, akikben a kérdés csupán így fogalmazódik meg: Milyen laptopot vegyek munkához, játékhoz, filmnézéshez?

Akkor hát hogyan válasszunk  jó minőségű, korszerű és megbízható notebookot?  Milyen gyártót részesítsünk megkülönböztetett figyelemben? Milyen noteszgép típusok között választhatunk? Érdemes-e megvásárolni a legújabb modelleket, vagy várjunk, amíg csökken az áruk. Lehet, hogy egy érintőképernyős transzformer noteszgép vásárlása a jó megoldás?

Mindegyik új hordozható számítógép vásárlása előtt álló  felhasználó felteszi magának a fenti kérdéseket, de voltaképpen nem olyan nehéz ezekre a kérdésekre válaszolni, mint ahogy első ránézésre tűnik. Ennek a bejegyzésnek az I., II., és II. részében leírjuk, hogyan válasszunk helyesen noteszgépet, melyik paraméterére érdemes odafigyelnünk. Ez alapján könnyen  kiválaszthatjuk a számunkra legmegfelelőbb modellt.

Melyek a főbb laptop típusok? – választás előtt

A számunkra legmegfelelőbb eszköz kiválasztásakor el kell döntenünk hol és mire fogjuk használni a számítógépet. Még a legbonyolultabb programok és legújabb játékok futtatásakor sem kell követnünk a minél drágább, annál jobb elvét.

A laptop árát számtalan tényező befolyásolja: a gyártó vagy modell presztízse, a felhasználhatóság, a házhoz felhasznált anyagok minősége, a processzor típusa és teljesítménye, a videokártya teljesítőképessége – de szerepet játszhat még a készülék színe.

A jó döntéshez ismernünk kell a piacon található gépek típusait.

Kezdő kategóriás laptopok – milyen legyen az első laptopom?

Ehhez a típushoz az elérhető árú laptopok tartoznak. Itt a gyártók az ár csökkentése érdekében mindenen spórolnak, amin csak lehet.

A  kezdő kategóriás notebookok modelljei között megtalálhatók mind a kevésbé ismert gyártók, mind a népszerű márkák előállítói.  Az ide sorolt gépek mérsékelt teljesítményűek, a burkolatuk olcsó anyagból készült. A fenti hiányosságok ellenére a fejlett technológiának köszönhetően, még az alacsonyabb árú, nem túl izmos processzor is megbirkózik az egyszerűbb feladatokkal.

Ha nincs gyakorlatunk a laptophasználatban és eleinte inkább csak meg akarjuk tanulni, hogyan dolgozhatunk rajta, milyen feladatokat oldhatunk meg, hogy internetezhetünk, miképp tölthetünk fel vagy nézhetünk videókat, vagyis ha ez lesz az első laptop az életünkben, akkor nem érdemes drága, márkás, masszív teljesítményű táskaszámítógépet venni: tanulógépnek tökéletesen megfelel a szerényebb mobil komputer.

Üzleti felhasználásra alkalmas laptop haladóknak

Ez a kategória a legkeresettebb, mivel mind az oktatásban, mind munkafeladatok megoldásához tökéletesen megfelel. Ezek a notebookok kitűnnek megfelelő gyorsaságukkal, amely elegendő a szokásos feladatok elvégzéséhez, a kényelmes és gyors netezéshez. Az üzleti használatra szánt készülékekre az jellemző, hogy nem rendelkezik saját videokártyával, a processzoruk sem túl erős, ezért nem viszik a legújabb játékokat, és nem képesek megbirkózni a nagyobb terjedelmű grafikus fájlok kezelésével sem. Hogy erre is alkalmasak legyenek, bővítésekre van szükség – vagy egy másik, univerzálisabb hardvereszközre.

Univerzális notebookok mindenevőknek minden helyzetben

Az ebbe a kategóriába tartozó notebookok teljesítménye jóval felülmúlja az előző kategória számítógépeinek teljesítményét. Ezek a készülékek alkalmasak a villámgyors szörfözésre a neten, illetve a legújabb, nagy grafikai szoftvereket futtató számítógépes játékok élvezetessé tételére. Vásárlóközösségét azok alkotják, akiknek fontos a teljesítmény, a tartósság és a hosszú távra tervezett megbízhatóság. Aki főleg tanuláshoz, munkához használná a computert, ilyet akkor vegyen, ha nem akarja külön fejlesztések árában megfizetni az igényesebb játékok futtathatóságának lehetőségét.

Gamer laptopok mindenre elszánt mániákus játékőrülteknek

super gamer laptop választás
Laptop választása játékhoz – a szuper kategóriájú Gamer notebookok mindent tudnak

A játékgépek (Gamer Notebooks) sokmagos, nagy teljesítményű processzorral, nagy memóriával rendelkeznek, kiváló a grafikájuk, nagy és gyors a merevlemezük. E paramétereknek köszönhetően a felhasználók a legújabb, nagy hardverigényű  játék szoftvereket is futtathatják gépükön.

A játékgépek hasznos kiegészítője a hűtő alátét, amely megakadályozza számítógépünk  túlmelegedését a komolyabb erőforrásokat igénylő feladatok elvégzése során.

Ultrabookok – első helyen a mobilitás és a munkateljesítmény

Ezekre a gépekre a könnyű, vékony ház és a nagy teljesítmény jellemző.  Az ultrahordozható laptopok elsősorban azoknak ideálisak, akik sokat utaznak, munkájukhoz  szükségük van számítógépre, de a multimédiás műveletek és a játékok kevésbé fontosak nekik.

Érintőképernyős transzformer noteszgép – kettő az egyben

laptop és tablet egyben - transzformer
Kettő az egyben: kinyitva laptop billentyűzettel, kifordítva érintőkijelzős tablet

Önálló laptop család a transzformer noteszgép, ahol a táblagépek ötvöződnek az ultrabookokkal. A képernyőn megjeleníthető virtuális billentyűzet mellett valódi billentyűzettel is rendelkezik. A Windows 10 megjelenéséig e noteszgép iránt nem volt nagy érdeklődés, de e program megjelenésével ugrásszerűen megnövekedett a kereslet iránta. A transzformer személyi számítógépek közös jellemzője, hogy fedelük vagy kiemelhető és megfordítható, vagy 360 °-ban elforgatható, így 3 állapotuk van. 1: összecsukott, kikapcsolt állapot. 2: felnyitott fedéllel laptop normál klaviatúrával és érintőpaddal, 3: a fedelet megfordítva vagy körbeforgatva és ellenkező irányból csukva érintőkijelzős táblagépet kapunk. Ez a kétféle funkció lehetővé teszi, hogy ahol adottak a körülmények, szabályos notebook gyanánt használjuk, ahol viszont erre nincsen erre elég hely vagy helyzetünk miatt nincs módunk a billentyűzetet és érintőpadot használni (például ha egy liftben állunk), akkor tabletként magunk elé téve vagy tartva használhatjuk.

Tovább: II. rész: Laptop választás márkák és gyártók szerint >>

Olvass tovább