Google helyezés ellenőrzés

Amikor az első weboldalam elindult, még semmit sem tudtam a SEO-ról vagy a Google találati helyezésről, az algoritmusokról, ez még annyira a hőskorban volt, hogy még teljesen mások voltak a találati helyezés szempontjai is. Bevallom őszintén, annyira nem értettem a dolgokhoz, hogy beírtam a keresőbe a kulcsszavamat, és nagyon örültem, hogy ott vagyok az első helyek egyikén. Persze dehogyis voltam én az első helyeken, egy frissen indított weboldallal, nulla szakmai tudással.

Sajnos azt is el kell mondanom, hogy még ma is találkozom olyan vállalkozókkal, akik ehhez hasonló módszerrel „ellenőrzik” a helyezésüket. Mit sem tudva mondjuk arról, hogy lokálisan más-más találat jelenik meg a keresőknek, vagy a Google arra is odafigyel, ha te sokszor kattintottál egy-egy találatra, akkor azt neked előrébb fogja megmutatni, de mások nem feltétlen látják ugyan így.

Google helyezés ellenőrzés hatékonyan

Azt tisztáznunk kell, hogy a helyezés folyamatosan változik. Egyre-másra jelennek meg az algoritmusok, a módosítások, a technika fejlődésével az is alakul, milyen részletek alapján rangsorolja a kereső a weboldalakat.

Valamint az sem mindegy, hogy milyen intervallumban nézzük meg a helyezésünket. A legegyszerűbb eszköz (és ingyenes is) a Google Search Console. Ha például olyan kulcsszavaink vannak, amire időszakosan keresnek az emberek, akkor csalóka lehet az utolsó 3 hónapot nézni. Mondjuk, ha sícipőt árulunk és épp nyár közepe van, válasszunk inkább 12 havi vagy 16 havi kimutatást.

Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy nem elég egy kulcsszóra elől lennünk, több 10, de inkább több száz kulcsszóra van szükségünk ahhoz, hogy a weboldalunkra sokan kattintsanak.

A találati lista helyezésünket ezeknek a kulcsszavaknak a segítségével javíthatjuk. Persze, ha valóban professzionális módon akarunk eljárni, érdemes SEO szakemberekhez fordulnunk, akik kimondottan erre fejlesztett programok segítségével nemcsak a mi weboldalunkat, de a konkurenciáink honlapjait is elemzik.

google helyezés ellenőrzése
Ráadásul, ha már több száz kulcsszavunk van, akkor azok helyezéseinek változását sokkal egyszerűbb és gyorsabb egy kimondottan erre specializálódott programmal ellenőriznünk. Legnépszerűbb programok a Semrush és az Ahrefs, egy kis utánajárással számos más, akár ingyenes eszközt is találhatunk. Csak rajtunk múlik, mennyire akarjuk magunkat beleásni a témába. Erről a témáról bővebben olvashat a Logicalmdesign weboldalán: https://www.logicalmdesign.hu/seo-keresooptimalizalas-debrecen/google-talalati-lista-helyezes

Szólj hozzá!