Laptop vásárlási szempontok

milyen vékony laptopot vegyek
Szempontok: Milyen laptopot vegyek?

Az örök kérdés: Milyen laptopot vegyek? csak akkor válaszolható meg felelősen, ha előre tisztázzuk a szempontokat. Érdemes mérlegelni

Azonban mindenképpen felmerülnek további szempontok is. Lássunk néhányat.

A laptop mobilitása, hordozhatósága

A hordozhatóságot illetően a vékonyság az a paraméter, amelyre sokan buknak, de ennél sokkal fontosabb, hogy mekkora a noteszgép tömege (súlya) és vízszintes kiterjedése (alapterülete), ez utóbbit a kijelző mérete határozza meg. A kisebb méretű, könnyebb táskagépeket egyszerűbb szállítani és utazás, helyváltoztatás közben üzemszerűen használni. A népszerű 13,3, illetve 14 col képernyőátlójú laptopok funkcióik gazdagságát és teljesítményüket tekintve nem maradnak el a 15,6 hüvelykesek vagy nagyobbak mögött, a fő különbség szinte csak a billentyűzet elrendezésében és a gombok, illetve az érintőpad nagyságában mutatkozik.

A vékony laptop előnyei, hátrányai

A könnyű és vékony notebookok esetében tisztában kell lenni azzal, hogy a karcsúságuknak ára van, mert a csinos noteszgépek drágábbak; ráadásul kevesebb a bővítési lehetőség és a kisebb akkumulátor kapacitása is szerényebb, ugyanakkor a computer fogyasztása nem biztos, hogy arányosan alacsonyabb, mert például a kis hőleadó felületek miatt a hűtésre több áramot fogyasztanak az intenzíven pörgő ventilátorok. A vékony laptopok előnyei sokáig ecsetelhetők, de érdemes mérlegre tenni az ár / érték arányt, vagy akár a sérülékenységet. El lehet azon is tűnődni, adott célra nem egy tablet lenne-e megfelelőbb.

Mennyire legyen bika a laptopod?

A notebook teljesítménye, funkciók

a notebook teljesítményeHa kiválasztottuk a megfelelőnek gondolt gépméretet, kivetkezik a teljesítmény és a funkciók kiválasztása a készülékre szánt pénzösszeg függvényében. A notebookoknál a processzor (CPU) és grafikus alrendszer ma már úgy kerül kialakításra, hogy ezeken a későbbiekben még szervizi beavatkozással is szinte lehetetlen változtatni. CPU-k terén az utóbbi években az alacsony fogyasztású, 15 wattos, kétmagos, négyszálas Intel megoldások a legkeresettebbek a hozzáértő, igényes vásárlók körében. Az ezekkel szállított laptopok általános feladatokhoz, képszerkesztéshez, alapszintű videovágáshoz elegendőek, oktatási és tanulási célokra, szövegírásra, hálózati kapcsolattartásra kiválóan alkalmasak, de ki tudják szolgálni a középkategóriás mobil grafikus kártyákat is, így a nem túl kúl játékokon kívül eldöcög rajta akár a második világháború.

Elmondható, hogy az AMD és Intel CPU-k közötti verseny eldőlni látszik, az Intel Core i5 és i7 processzorai uralják a notebookpiacot, de nem vágyunk bikaerőre, a Core i3-mal sem járunk rosszul, főleg, hogy kifejezetten jók az ezekbe a processzorokba integrált grafikus kártyák, az ezekkel szerelt legújabb modellek már asztali gép kaliberű grafikát kínálnak.

A minőség kulcsa laptop kijelző

full hdd laptop kijelző
Kisebb felbontású és Full HDD laptop kijelző

Azt hinnők, hogy a hogy a HDD-ről az SSD-re való áttérésről lesz gyors a rendszer. Tény, az SSD laptop tárhely csodákra képes, de ennél egy dolog mégis jobban gyorsítja fel a notebookos munkát és teszi nagyobbá a felhasználói érményt, ez pedig a gyors egérre gyorsan reagáló képernyő. Az utóbbi években nagyon sokat fejlődtek ezen a téren a 15,6 hüvelykes laptopok, a nagy márkák versengenek a jobbnál jobb képmegjelenítésben. A bepixelesedő, szakadozó kép vagy a léáthatóan késő képernyőfrissülés ma már megengedhetetlen egy versenyképes noteszgépnél. Így lát a hardver gyártók nagy versenyfutásában fajlagosan egyre olcsóbb 1 pixel.

A felhasználói igényeknek megfelelően ma már szinte minden gyártó, szinte minden minden modellhez, azaz minden árszinten kínál Full HD =  1920 × 1080 pixeles laptop kijelző felszereltséget.

Egyéb, nem mellékes vásárlási szempontok

Most itt nem térünk ki az akkumulátorok minőségének a fontosságára, a magyar billentyűzet munkakomfortjára vagy a nagy operatív memória fontosságára – ezekről már írtunk sokat. Érdemes tudni viszont, hogy a vékony notebookoknak rendszerint kevés csatlakozója van, érdemes átgondolni előre, mit hová dugunk majd. De fontos kérdés a jótállási garancia is. A piaci forgalomba kerülő gépek többségére két vagy három évet adnak a gyártók, a legtöbb laptop szervíz és nagy notebook szaküzlet  saját extra garanciát is kínál.

asus laptop kijelzőÉs ha beszéltünk a hardverekről, egy szót a szoftverekről is ejtsünk. Beszélni kell az operációs rendszerről is, ami egy Windows 10 esetében nem mellékes tétel, éppen ezért sok forgalmazó a notebookhoz inkább egy minimális Linuxot vagy FreeDOS-t ad, hogy az így adódó alacsonyabb árral elcsábítsák a vásárlókat. Ha ilyen készüléket veszünk, külön kell beszereznünk és telepítenünk az éppen aktuális jogtiszta Windows verziót, de ezzel nem járunk jól, mert egyébként általában olcsóbban kapjuk meg a Microsoft operációs rendszerét, ha az új, gyári notebookal együtt vesszük meg. Jelenleg a Dell az egyetlen olyan laptopgyártó, amelyik használható Ubuntu Linuxot kínál a Windows alternatívájaként. A hírek szerint az Asus és Lenovo is ebben gondolkodik. Természetesen érdemes megemlíteni, hogy a Google a laptopjait a legújabb Android oprendszerrel szállítja.

Gép választás, honlap ajánló: laptop vásárlási szempontok. Milyen notebookot vegyek? A minőség kulcsa a Full HD laptop kijelző 1920×1080 felbontással. A mobilitás és hordozhatóság a képernyő méretétől és a gép súlyától függ. A legjobb laptopmárkák, méret és teljesítmény / ár érték. Intel CPU processzor, SSD meghajtó, Dell akku vásárlás szervizben, laptop választás, magyar billentyűzet, hardver eszközök optimalizálása, full hd kijelző, laptop kijelző. Számítástechnika, hordozható számítógép, szoftver és hardver.

Szólj hozzá!