<< lásd a 2018-as legjobb márkákat is. A rangos laptopmag.com szakmai portál szerint
a legjobb laptop márkák 2017-ben
erősorrendben ezek voltak: 1. Lenovo, 2. Asus, 3. Dell, 4. HP, 5. Acer, 6. Apple, 7. MSI., 8. Razer, 9. Samsung, 10. Microsoft. Az értékelés 6 szempont szerint történt és az eredmény a 100-as skálán így fest:
A magazin röviden jellemezte az egyes notebook gyártó cégek, brendek jellemzőit és ismertette az értékelési szempontokat is. A kissé száraz leírást igyekeztünk stilárisan feldobni, lásd alább.
Megjegyzendő, hogy 2013-tól ez évig az Apple vezette a legjobb laptopmárkák rangsorát.
A 10 legjobb notebook típus
A szakmai számítástechnikai magazin szerint ha laptopot vásárolsz, a márka annyira fontos, mint a szemüveg és a funkciók.
Éppen ezért finnyás ízléssel értékeljük minden évben a legjobb notebook gyártókat, és bosszantásul közzétesszük a legjobb és legrosszabb laptop márkáink rangsorát. A 2017-es évre a Lenovo kiütötte az Apple-t a hosszútávra kibérelt pozíciójától. Az Asus és a Dell a második-harmadik helyet foglalták el a dobogón.
A győztesek, a vesztesek és a vevők kiválasztásához értékeltük a 10 legnagyobb laptopmárkát: melyek a legjobb minőségű termékek, a legmodernebb innovációk, a hasznos szerviztámogatások, a finom formatervezés és az erős értékkínálat alapján. A szerény visszajelzések és a drága termékek miatt az Apple lecsúszott csupasz fenékkel a szálkás csúszdán a megalázó hatodik helyre.
A Lenovo az első helyre ugrott, mint a megijesztett kenguru, az úttörő technológiák és a nagymértékben javított ügyfélszolgálat okán. Az Asus a második, köszönhetően a tékozló marketingnek és az akkumulátorok jó ár-érték arányának. A Dell kiemelkedő prémium laptop töltői és hasznos garanciális lefedettségének köszönhetően a harmadik helyet foglalta el.
Top 10 laptop márka 2017
A szakmai vélemények, a formatervezés és megjelenés, a szervizi és technikai háttér, az innovatív jelleg, az ár-érték arány és a kínálat nagysága valamint a garanciaidő hosszúsága alapján a legjobb brendek a laptopgyártásban ezek voltak.
1. Lenovo (90/100)
Amikor a csekkolt laptopok 58 százaléka 4-es vagy annál jobb osztályzatot kap a kockaiskolában, akkor nagyszerű évet zár az egyetemi processzor is. A Lenovo lenyűgözte a tesztelő görög filozófusokat laptopjaival, mert ezek eposzba illő akkumulátor-élettartammal rendelkeznek (három különböző ThinkPads több mint 17 órát csüggött a hálón töltés nélkül), és olyan gyönyörű mintpáldányok, mint a Yoga 910 előlap nélküli képernyője csupa innovatív funkciókkal működik, mint például a Halo billentyűzet a jóga könyvben. A vállalat hasznos négy delegált pingvinnel segítséget nyújtott a teszteléshez is.
2. Asus (86/100)
Ha a legjobb minőséget és funkciókat keresed a legkevesebb pénzért, ne lépj tovább az Asusnál. A cég fantasztikus feladata az innovációs boríték megtömése prémiumosztásnál és hogy egy csúcsminőségű, vízhűtéses játékszerkezettel megadományozhassák a szemmel láthatón dizájn-hipszter gamer-mániásokat, akik dobnak egy hátast olyasmitől, mint például a királyi kék és császári arany alumínium alváz a ZenBook 3-on. >> Ajánlat >> A legjobb gyári Asus akkuk Budapesten
3. Dell (83/100)
A Dell rendkívül lenyűgöző laptopokkal rendelkezik. Közülük a Dell XPS 13 a mi kedvenc notebookunk, ezt a laptop választás során tesztelt Alienware játékautomatika határozta meg. A cég idén az OLED képernyőt kínáló Alienware 13-mal és a szupergyors XPS 13 esetében 2-az-1-ben fejlesztettek ki, a józan ész határáig tolva ki a design és a funkcionalitás határait. A Dell emellett erős gyári garanciát is kínál zsenge jótállással fűszerezve. >> Ajánlat >> A legjobb gyári Dell akkumulátorok budapesti szervizből
4. Hewlett Packard (82/100)
Laptopjainak minőségi mutatói szerint jobb helyezést is érdemelhetne, a HP ötvözi a komplex funkciók ellátására alkalmas felépítést és az elegáns dizájnt néhány nagy Ultrabook-nál. Ezeknél és az erős garanciális lefedettsége is erény. De hiányzik a pörgés, az újítás – a Z generáció szemében a cég és laptopjai kissé unalmasak.
5. Acer (78/100)
Az Acer a vékonypénzűek kedvence. Mint populista politikusok az egymondatos üzeneteket, úgy prezentálja a megfizethető laptopok széles választékát. Történik ez a PC-gyártók odaadó támogatásával. A közepes minősítést kapott notebookjaival mégis ugyanannyi pontszámot szerzett, mint az Apple a méregdrága szuperlaptopjaival.
6. Apple (78/100)
A vállalat MacBook-jei vékonyak, nagy teljesítményűek és jól felépítettek, de egy halom pénz kell a beszerzésükhöz. Az alkatrészellátás és a szerviz háttér is méregdrága, ezért az Apple hordozható számítógépei nem mezei felhasználók számára valók akkor sem, ha a vállalatnak a laptoptulajdonosok felé írányuló technikai támogatása széleskörű támogatási és jótállási konstrukció nyújtotta lehetőségek is kiválóak. Van olyan szakmai blog, amely szerint továbbra is az Apple a legjobb laptop márka, felmagasztalja a MacBook Air és MacBook Pro noteszgépeket. Az Asus és a Dell ott is TOP3.
7. MSI (76/100)
Az MSI széles választékát kínálja a játék laptopoknak. A nagy teljesítményű gépek felszerelése: többmagos gyors processzor, bővített operatív memória, felturbózott videokártya, és persze a virtuális világba látó szemüveg. A laptop gyártó erős az innovatív funkciók terén. Technikai támogatása, szervizháttere azonban a legrosszabbak közé tartozik azok közül, amelyeket a szakportál munkatársai teszteltek.
8. Razer (73/100)
A legjobb és legrosszabb laptopmárkák értékelésében ebben az évben először került a Razer a top10-be, mivel letett a viaszosvászonnal borított konyhaasztalra egy csomó kiváló minőségű játékgépet és Ultrabookot. A vállalat termékei erősek, megbízhatóak, a teljesítmény ismeretében az ár-érték arány kiemelkedő, viszont a cég által biztosított garanciák rövid távúak, így a szavatosság miatt lett gyenge a besorolás a rangsorban.
9. Samsung (68/100)
A cég néhány innovatív Chromebook gyártásával hívta fel magára a figyelmet, de a kis méretű laptopok nagy része olyan, mint a csúcsminőség mint cél felé felé vezető az út közepén készült volna. A vállalat technikai támogatási erőforrásai meglehetősen kiábrándítóak.
10. Microsoft (66/100)
Nem túl hízelgő a legnagyobb multi számára a seregható pozíciója. A Microsoft a legalacsonyabb szintre került a TOP10-ben, mivel a tesztelési időszak alatt sem a cég nem újult meg, sem új termékeket nem villantott. Az egyetlen új laptop volt a Surface Book with Performance Base elnevezésű transzformer laptop, amely a saját kategóriájában a legjobbak közé tartozik, a tablet és laptop funció közti váltás kényelmes és az érintőképernyő kihasználhatósága is kiváló – ám egyetlen jól sikerült készülék nem elég a dicsőséghez még Bill Gates cége számára sem. Kicsit azért fáj a szívünk a rossz szereplés miatt.
A legjobb laptopmárkák értékelési szempontjai
Szakmai és felhasználói vélemények (35 pont): A márkaértékelés legfontosabb szempontja a termékek minősége, amely a visszajelzések alapján mérhető fel. A vállalati vélemények kategória-pontszámának meghatározásához a teszt végzői – ki gondolta volna! – mindegyik márkához átlagolták a laptopok átlagát és eközben az átlagértéket egy 35 pontos skálához kalibrálták, majd hozzáadtak a 0,5 pontos bónuszt, amely a portál egyes szerkesztőinek magánvéleményét tükrözte
Design – Tervezés – Kivitelezés (15 pont): a pontozók feltétlenül és minden körülmények között figyelembe vették és megítélték a noteszgép látványelemeit: fedőlap, oldalak, fedél, keret, bázis. Bár nem létezik két egyforma noteszgép, mindegyik márka és típus olyan tervezési nyelvvel rendelkezik, amely felismerhető termékvonalak megjelenésével jár
Szerviz támogatás – Technikai támogatás (20 pont): Laptop vásárlásakor szeretné tudni, hogy a gyártó a számítógépe mögött áll-e haptákban, és segít a műszaki problémák megoldásában azzal, hogy jól ellátott márkaszervizeket tart fenn, ezen felül biztosítja nemcsak az alkatrészellátást, hanem a drájverekhez szükséges szoftverek is letölthetők a cégtermékek webáruházában. Ezt a pontszámot a szakmai zsűri többek között az évente megrendezésre kerülő Tech Support Showdown értékelések eredményeit figyelembe állapította meg.
Innováció (10 pont): A laptop piaca gyorsan mozog, de ha te ebben a folyamatban egy helyben állsz, akkor nem jutsz tovább. Ezt már Cecil M. Joepardy is megmondta, midőn csónakkal próbált átkelni a sivatagon. Az innováció kategóriában olyan pontokat ítéltek oda, amelyek azt is jelezték, hogy a technikai-technológiai fejlesztéseken és újításokon kívül a márka képes új piacok megszerzésére, valamint kockázatvállalásra.
Ár-Érték arány és választék (15 pont): Hány különböző vásárló érkezik a gyártóhoz, milyen a termék marketing-bummja, vannak-e a bónuszok – és persze mekkora a választék horizontja és vertikuma? Ebben a kategóriában azok a brendek arattak, amelyek sok típussal szerepelnek a laptoppiacon, és az egyes típusokon belül az alacsonyabb kategóriájú modellektől a csúcsgépekig több fokozat közül választhat a vásárló. Nem díjazták az agresszív árképzést…
Garancia – szavatosság – jótállás (5 pont): Ha valami baj van a laptopoddal, mennyire könnyű lesz a javíttatást garanciálisan elvégeztetni? A legtöbb vállalat szabványos egyéves garanciát vállal; de egyesek megfizettetik a luxushajózásért, amikor termékeik a márkaszerviztől a gyárig utazgatnak. Ha a vállalatok többlet garanciákkal léptek elő, az külön pontokat ért.