Laptop kiegészítők és tartozékok

laptop kiegészítők, notebook tartozék

Hasznos és érdekes laptop kiegészítők, tartozékok

transzformer asus laptop kiegészítőkA noteszgépekről szóló cikkel azzal a megállapítással szoktak kezdődni, hogy mai kor követelményeinek megfelelő notebookok teljesítménye nem marad el az asztali számítógépekétől. Még a legegyszerűbb hordozható készülékek is kielégítik a hagyományos felhasználók elvárásait, a korszerű kompakt mobil gépekről már nem is szólva. Elfogadható áron kaphatók, beszerzésük nem borítja fel a család költségvetését, az ár-érték arányuk pedig kiemelkedő. Egy hibrid (vagy transzformer) laptop szétnyitva mindet tud, amit asztali társa, táblagéppé hajtogatva pedig akár egy nagyobb kabátzsebben is elfér.

Bármennyire is alkalmasak ezek a könnyű és vékony gépek, a felhasználó ritkán éri be magával a készülékkel, amely önmagában nem mindig elegendő a komfortos munkához. Ha asztalon használjuk, az érintőpad helyett sokkal kényelmesebb például egy vezeték nélküli egér. Nem felesleges beszerezni egy praktikus állványt sem.

Nézzünk meg részletesebben néhány laptop kiegészítőt és tartozékot – erről szól a blog jelen és következő posztja.

laptop tartozék: vezeték nélküli egér
Hasznos laptop tartozék vezeték nélküli USB-egér

Vezeték nélküli egér

Sokan nem tudják megszokni a notebook beépített „egerét”, azaz érintőpadj (touchpad). A legtöbb feladatot sokkal egyszerűbben, gyorsabban és kényelmesebben tudjuk megoldani hagyományos egérrel.  A touchpad használata alkalmas lehet vonaton való utazás során vagy egyszerű feladatok elvégzéséhez. Otthoni munkánál a laptophoz ajánlott a jó kezelhető, minden felületen könnyen görgethető, érzékeny és gyors egér.

Választhatunk USB csatlakozós egeret, amelyhez tartozik egy USB vevőegység, amit a gép egyik portjába dugunk. Ha nincs több üres USB-port, akkor Bluetooth vezeték nélküli kapcsolaton keresztül lehet a noteszgéphez csatlakozni az egeret, ha az rendelkezik megfelelő modullal.

Minihangfalak, hangszórók, hangsugárzó panel

Kegyelmi állapot, ha olyan laptopunk van, amelynek belső hangszórója Dolby-hangzást biztosít. Azonban a legtöbb felhasználó gyenge minőségű, beépített hangszóróval ellátott készülékkel rendelkezik. Emiatt például filmnézés közben nagyon oda kell figyelni, mivel a kis méretű hangsugárzók keltette hangzás színtelen, dinamikátlan, jellegtelen – ahogy fitymálva mondani szoktuk: lapos; mintha egy törött veder alól szólna. Az online filmek élvezeti értékét jelentősen növelhetik a minihangfalak. Jelenleg nagyon bőséges a választék ebből a kiegészítőből. A hangszórók árában nagy a szórás, ami terjedhet 3000 forinttól a csillagos égig. Ez a laptopkiegészítő állhat egyet hangfalból vagy hangfalpárból, a hangerő-szabályozás történhet érintéssel és gombokkal, netán távirányítóval. A működéséhez szükséges energiát vagy az számítógép USB-portjáról veszi, vagy közvetlenül a villanyhálózatról, a hangjelet pedig a fülhallgató kimenetéből kapja. A teljesítmény és a külső forma széles határok között változhat. Az alábbi típusok már elfogadható áron kaphatók: csíptetős hangszórók (a noteszgép képernyőjére csíptethető), gömbölyded hangszóró, laptopalátétre szerelt hangszóró, álló kivitelű külső hangfalpár.

Hansugárzópanel az igényes zenehallgatáshoz, filmnézéshez

Ha ezeknél is jobb hangminőségre vágyunk, csatlakoztassunk hangsugárzó panelt laptop számítógépünkhöz, amely teljes értékű akusztikai élményt nyújt. << A linkre kattintva további részletek tudhatók meg a kiegészítő hardver eszközről.

Tartalék- vagy pótakkumulátor, külső akku

E kiegészítő szükségességét talán fölösleges hangsúlyozni azok számára, akiknek merült már le kritikus pillanatban az aksijuk. Aki dolgozott már notebookkal távol a hálózati aljzatoktól, az tudja, hogy a hordozható számítógépek üzemideje ritkán éri el a gyártó által megadott értéket – és ha újonnan képes is akár 10-12 óra üzemidőre, fél év használat után erre már egészen bizonyosan nem képes. Azt az időtartamot, amelynek elteltével  az akkumulátort újra kellene tölteni, egy tartalék akkumulátorral tudjuk megduplázni. Ha nincs konnektor a közelben – például utazás során – a pótakkumulátornak jó hasznát vesszük. Egyes modellek lehetővé teszik az akkumulátorcserét a laptop kikapcsolása nélkül. Mivel nincs vezetéke, szállítása sem nehéz. De azért ne a laptop töltő helyett tegyük a táskába.

Ennél is praktikusabb megoldás a külső akkumulátor vagy ismertebb nevén powerbank, amely a készülékre csatlakoztatva nemcsak üzemelteti a a táskagépünket, hanem akkumulátorát is feltölti. Hogy ennyi energiát tárolni tudjon, ahhoz persze méretesebbnek kell lennie. Az ára is meglehetősen borsos, viszont jó esetben annyi csatlakozót és kábelt kapunk hozzá, hogy bármilyen modellt táblálhatunk és feltölthetünk segítségével – és persze nemcsak laptopokat, hanem tableteket és okostelefonokat is.

folytatás: Notebook tartozékok, kiegészítők


A szervizben és szaküzletekben megvásárolható különféle laptop kiegészítők és tartozékok a mobil komputerhez társítva lehetővé teszik, hogy a hordozható számítógép a maga kompakt kiszerelésében teljes értékűen helyettesítse a nagy asztali PC-ket és rajta végzett munkánkat megkönnyítse, sokoldalú használatát élvezetesebbé tegye. A következő részben külső billentyűzetről, ventilátorral szerelt laptopállványokról, USB tárhelyről, billentyű-LED-ekről és egyebekről lesz szó.

Ebből a posztból megtudhattuk, hogy hasznos laptopkiegészítő a vezeték nélküli USB egér, a külső akku és a hangsugárzó panel.

laptop kiegészítők, hasznos tartozekok, laptop akkumulátor, modern számítástechnika, hardver, szoftver, vezeték nélküli egér, powerbank avagy külső akkumulátor; minőségi hangsugárzópanel, qwerty billentyű kiosztás

 

Szólj hozzá!